Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Informacja

Utworzono dnia 19.09.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach

W dniach od 19.09.2022 -30.09.2022 czynna

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek   9.00-17.00

Czwartek     8.00-16.00

Za utrudnienia przepraszam.

czytaj dalej na temat: Informacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 30.09.2022

Przypadający 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się okazją do miłych odwiedzin naszej biblioteki w Publicznym Przedszkolu w Gidlach. Sześciolatki z ogromnym skupieniem i ciekawością wysłuchały baśni  zabawnej pt. "Czary-mary" pochodzącej ze zbioru "Plaster Czarownicy i inne baśnie". Przedszkolaki dowiedziały sie również jakimi magicznymi słowami (przepraszam, proszę, dziękuję) możemy sami czarować a przy tym utrwalać dobre zasady zachowania. 

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wycieczka do Stajni Gowarzów

Utworzono dnia 22.09.2022

Projekt „Gidelska Integracja Młodych” realizowany przez Fundację CISE we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gidlach zakończyliśmy w sobotnie popołudnie 17.09.2022 r.  wycieczką sportowo-edukacyjną do Stajni Gowarzów, promującą  aktywną formę wypoczynku wśród dzieci oraz ruch na świeżym powietrzu, wpływający pozytywnie na zdrowie oraz odciągający od uzależnień. Uczestnicy wycieczki zwiedzili stajnię, zapoznali się z zasadami panującymi wśród zwierząt a następnie wzięli udział w licznych grach i zabawach ruchowych:  w grze terenowej (podchodach), wyścigach w workach, rzucie podkową, przeciąganiu liny, szukaniu ziemniaków ukrytych w stogu siana oraz wyścigach nart Szoszonów. Ogromną radość sprawiły dzieciom przejażdżki na koniach oraz możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Podczas wycieczki nie zabrakło słodkiego poczęstunku a na zakończenie każdy skosztował pieczonej kiełbasy przy wspólnym ognisku. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem na integrację grupy oraz przyjemnym spędzeniem czasu wolnego.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Stajni Gowarzów

Międzynarodowy Dzień Kropki

Utworzono dnia 22.09.2022

Międzynarodowy Dzień Kropki będący świętem kreatywności, odwagi i zabawy, co roku obchodzony jest w dniu 15 września. Tego dnia Filia w Pławnie zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci z grupy 6-latków oraz grupę 5-latków z Publicznego Przedszkola w Pławnie. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o książkę Petera Reynoldsa „Kropka”. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat książki, opowiadały o emocjach oraz talentach, które ukrywa każdy z nas. Dzieci podczas spotkania wykonywały liczne zadania związane z kropką : puzzle, łączenie kropek, kolorowanie, wierszyki oraz gry i  zabawy ruchowe.

 

 

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Kropki

Narodowe Czytanie - "Ballady i Romanse"

Utworzono dnia 05.09.2022

Za nami XI odsłona akcji Narodowego Czytania, której w tym roku patronował Adam Mickiewicz z utworem „Ballady i Romanse”. W sobotę 3 września 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła się do uroczystych obchodów tego święta czytelnictwa. Inaugurację akcji rozpoczęliśmy odczytaniem listu intencyjnego Prezydenta RP oraz przypomnieliśmy sobie biografię Adama Mickiewicza, którą przybliżyli uczniowie PSP w Gidlach. W klimat ballad naszego wieszcza wprowadzili nas uczniowie PSP w Pławnie, którzy przygotowali inscenizację „Świtezianki”. Następnie fragmenty utworu odczytali : Wójt Gminy Gidle – Lech Bugaj, Sekretarz Gminy Gidle – Urszula Borowik, przedstawiciele Klubu Senior + w Pławnie, uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Gidle oraz czytelnicy biblioteki. Uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe przypinki, chętnym została przystawiona okolicznościowa pieczęć a  seniorzy dodatkowo wykonali zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania,że uświetniliście ten dzień swoją obecnością, dzięki czemu był on wyjątkowy.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie - "Ballady i Romanse"

Nowości książkowe

Utworzono dnia 05.09.2022

Nowości zostały zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nowości dla dorosłych w GBP Gidle

Nowości dla dzieci w GBP Gidle

Nowości dla dorosłych w Filii Pławno

Nowości dla dzieci w Filii Pławno

Nowości dla dorosłych w Filii Ciężkowice

Nowości dla dzieci w Filii Ciężkowice

czytaj dalej na temat: Nowości książkowe

Mała Książka Wielki Człowiek

Utworzono dnia 05.09.2022

Jest nam bardzo miło, że taki liczna grupa dzieci bierze udział w akcji "Mała Książka-Wielki Człowiek". Dzięki Wam literatura dziecięca nabiera nowego wymiaru a książka staje się niezwykłym łącznikiem pomiędzy światem realnym a naszą wyobraźnią. To właśnie dzięki książce przeżywamy fantastyczne przygody i poznajemy nieznany świat. Przestawiamy kolejnych nagrodzonych uczestników akcji, gratulujemy i zapraszamy do dalszego udziału :)

Nagrodzona uczestniczka akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

Nagrodzony uczestnik akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Nagrodzona uczestniczka akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

Nagrodzony uczestnik akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Nagrodzony uczestnik akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

Nagrodzeni uczestnicy akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

Nagrodzona uczestniczka akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

Nagrodzony uczestnik akcji "Mała Książka Wielki Człowiek"

czytaj dalej na temat: Mała Książka Wielki Człowiek

Bajkowe spotkanie z przedszkolakami

Utworzono dnia 31.08.2022

Jeszcze wakacyjnie w dniu 29.08.2022 r. nasza biblioteka spotkała się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Gidlach. Dzieci zostały zaproszone do bajkowego świat, wysłuchały książkę "Żabi król" oraz obejrzały piękne rozkładane ilustracje. Najmłodszych czytelników bardzo zainteresowały książeczki przyniesione przez bibliotekarkę: rozkładanki, z dźwiękami oraz dotykowe - sensoryczne. W drugiej części spotkania dzieci wykonywały papierowe ośmiorniczki a efekty tej pracy można obejrzeć w galerii. 

czytaj dalej na temat: Bajkowe spotkanie z przedszkolakami

Komiksy dla dzieci

Utworzono dnia 31.08.2022

Zapraszamy dzieci do świata komiksu, w naszej bibliotece znajdziecie mnóstwo nowych tytułów i wiele ciekawych historii:)

Gidelska Integracja Młodych - trzecie warsztaty gry na bębnach

Utworzono dnia 25.08.2022

Warsztaty gry na bębnach afrykańskich dobiegły końca. W dniu 24.08.2022 r. miało miejsce trzecie spotkanie z kulturą afrykańską i instrumentami etnicznymi w ramach projektu realizowanego przez Fundację CISE we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gidlach. Uczestnicy warsztatów odkrywali nowe dźwięki bawiąc się przy tym doskonale różnymi instrumentami a tym samym poznając obyczaje i przesyłając dobrą energię. Zajęcia przeplatane były różnymi zabawami ruchowymi, co sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Warsztaty gry na bębnach okazały się doskonałą formą aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wzmocnieniem integracji społecznej wśród dzieci poprzez zabawę rytmem.   

czytaj dalej na temat: Gidelska Integracja Młodych - trzecie warsztaty gry na bębnach

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj:

Wszystkich: 20091