Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej"

Utworzono dnia 06.09.2021

Jubileuszowa 10 edycja Narodowego Czytania przebiegała pod Patronatem Honorowym  Pary Prezydenckiej. W tym roku 4 września w całej Polsce czytaliśmy wspólnie sztukę Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach zaangażowała się w udział w akcji, która promuje najważniejsze dzieła literatury polskiej. Spotkanie licznie zgromadziło uczestników, którzy zmagali się z fragmentami utworu niosącego uniwersalne przesłanie moralne. Wydarzenie poprzedziło odczytanie listu intencyjnego Prezydenta RP oraz krótka notka biograficzna Gabrieli Zapolskiej przygotowana przez uczniów PSP w Gidlach. Narodowe Czytanie uatrakcyjnił występ uczennic z PSP w Pławnie, które wcieliły się w role bohaterek sztuki „Moralność Pani Dulskiej”. Fragmenty utworu odczytali Wójt Gminy Gidle – Lech Bugaj, przedstawiciele Klubu Seniora + w Pławnie, nauczyciele, uczniowie ze szkół podstawowych, pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy Gminy Gidle. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkową przypinkę z logo Narodowego Czytania a osobom które przyniosły książkę przystawiono okolicznościową pieczątkę.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej"

Obrazek leśny - warsztaty

Utworzono dnia 13.08.2021

Dziś (13.08.2021 r.) w naszej bibliotece  tworzyliśmy leśne obrazki,  przenosząc się za pomocą farb, kredek, mazaków do lasu pełnego grzybow. Wykonane przestrzenne obrazki można było zabrać ze sobą do domu i powiesić na ścianie swojego pokoju.

czytaj dalej na temat: Obrazek leśny - warsztaty

Warsztaty modelowania baloników

Utworzono dnia 11.08.2021

Nasza biblioteka zamieniła się w balonikową krainę za sprawą spotkania, w którym w dniu 11.08.2021 r. uczestniczyli  najmłodsi czytelnicy. Zajęcia rozpoczęliśmy łamigłówkami i labiryntami, żeby po takiej rozgrzewce przystąpić do nauki tworzenia balonikowych zwierzątek. Nie było to łatwe zadanie, ale wszystkie dzieci miały okazję sprawdzić jak można wymodelować balonik, tak żeby powstało z niego coś ciekawego i sprawiło wszystkim dużo radości.

czytaj dalej na temat: Warsztaty modelowania baloników

Wakacyjne głośne czytanie w przedszkolu

Utworzono dnia 10.08.2021

Wakacyjny nastrój dopisywał przedszkolakom, z którymi w dniu 10.08.2021 r. spotkała się nasza biblioteka.  Podczas głośnego czytania opowiadania ze zbioru Renaty Piątkowskiej pt. "Piegowate opowiadania" uśmiech towarzyszył wszystkim dzieciom. Pełne humoru historie skierowane właśnie do przedszkolaków uczą i bawią małych i dużych czytelników. Dzieci miały również okazję poprzeglądać najnowsze książki zakupione do biblioteki. Oczywiście zapraszamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, w której czeka na was prawdziwa przygoda :)

czytaj dalej na temat: Wakacyjne głośne czytanie w przedszkolu

Nowości w księgozbiorze

Utworzono dnia 06.08.2021

Nowości dla dorosłych w GBP Gidle

Nowości dla dzieci i młodzieży w GBP Gidle

Nowości dla dorosłych w Filii Pławno

Nowości dla dorosłych w Filii Pławno

Nowości dla dzieci i młodzieży w Filii Pławno

Nowości dla dzieci i młodzieży w Filii Ciężkowice

Nowości dla dorosłych w Filii Ciężkowice

 

czytaj dalej na temat: Nowości w księgozbiorze

Mali projektanci mody

Utworzono dnia 06.08.2021

Dziś nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwy dom mody - podczas stemplowych warsztatów dzieci pod okiem instruktora tworzyły damskie i męskie scrapbookingowe kreacje, a następnie ubierały w nie papierowe lalki dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi projektanci mody. Tak wykonane papierowe lalki zagościły następnie w tagach, które mogą pełnić funkcję zarówno kartek, dodatków do prezentów, jak i ozdobę pokoju młodych projektantów????.

czytaj dalej na temat: Mali projektanci mody

Wakacyjny pamiętnik - warsztaty

Utworzono dnia 30.07.2021

W piątkowe wakacyjne przedpołudnie 30.07.2021 r. najmłodsze czytelniczki Filii w Ciężkowicach wykonały pod okiem instruktora TAGOWY PAMIĘTNIK na wakacyjne skarby, pamiątki, zdjęcia i zapiski.

Pomysły na zabawy z plasteliną

Utworzono dnia 30.07.2021

Czwartkowe popołudnie 29.07.2021 r. upłynąło w Filii w Pławnie na warsztatach, podczas których wykonywane były zwierzątka z plasteliny.

Na tropie wakacyjnej przygody

Utworzono dnia 30.07.2021

Zapraszamy dzieci i młodzież do podążania za bohaterami książek przygodowo-detektywistycznych :) Rozwiązujcie zagadki i przeżywajcie niezapomniane wakacyjne przygody. ZAPRASZAMY!

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj: 14

Wszystkich: 16044