Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Na naszych półkach...książkowe nowości

Utworzono dnia 14.06.2022

Uwaga! Uwaga! Kto pierwszy sięgnie po nowości ? Zapraszamy do naszych bibliotek, książkowe propozycje umilą wszystkim dzień a jest w czym wybierać. Zapraszamy !

Nowości dla dzieci i młodzieży w GBP Gidle

Nowości dla dzieci i młodzieży w GBP Gidle

Nowości dla dorosłych w GBP Gidle

Nowości dla dorosłych w GBP Gidle

Nowości dla dzieci i młodzieży w Filii Pławno

Nowości dla dzieci i młodzieży w Filii Pławno

Nowości dla dzieci w Filii Ciężkowice

Nowości dla dorosłych w Filii Ciężkowice

 

 

czytaj dalej na temat: Na naszych półkach...książkowe nowości

O mowie nienawiści i hejcie

Utworzono dnia 14.06.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła sie do akcji "O mowie nienawiści i hejcie", której organizatorami byli Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Humanity in Action Polska. W spotkaniu poświęconym tym zjawiskom społecznym wzięli udział uczniowie klas V PSP w Gidlach. Zajęcia rozpoczęliśmy od luźnych skojarzeń uczniów  zapisanych na karteczkach i przyklejonych do flipczartu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się czym jest mowa nienawiści oraz hejt, czy te zjawiska są do siebie podobne, kogo dotyczą oraz jak im zapobiegać. W oparciu o książkę "O mowie nienawiści i hejcie" uczniowie zapoznali się z terminami trollowanie i cyberprzemoc, rozwiązywali również quiz wiedzy na temat przeciwdziałania mowie nienawiści i hejtowi. Wiedza ta na pewno uświadomiła uczniom skalę tego zjawiska społecznego oraz posłużyła do refleksji na temat zagrożeń jakie niesie za sobą Internet .

czytaj dalej na temat: O mowie nienawiści i hejcie

Spotkanie z teatrzykiem Kamishibai

Utworzono dnia 08.06.2022

"Smok Wawelski - historia prawdziwa" - to tytuł bajki, którą miały okazję poznać dzieci z grupy "Sówki" z PP w Gidlach podczas odwiedzin naszej biblioteki.  W dniu 6 czerwca 2022 r.dzieci zapoznały się z teatrzykiem obrazkowym Kamishibai a taka forma czytania i słuchania okazała się doskonałym i ciekawym pomysłem na spotkanie z bajkami. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z teatrzykiem Kamishibai

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 06.06.2022

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to doskonała okazja do spotkania z najmłodszymi czytelnikami. W dniu 3 czerwca 2022 r. nasza biblioteka odwiedziła dzieci z grupy "Krasnoludki" z PP w Gidlach i zaprezentowała im bajkę w formie teatrzyku Kamishibai "O księciu Husajnie i latającym dywanie. Nie zabrakło również bajkowych zagadek i łamigłówek, z którymi dzieci poradziły sobie bez problemu. 

czytaj dalej na temat: XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Podsumowanie konkursu plastycznego "Malowanie poezją"

Utworzono dnia 06.06.2022

W piątek 3 czerwca 2022 r. podsumowany został konkurs plastyczny "Malowanie poezją" ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gidlach. Założeniem konkursu było rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, która posłużyła uczestnikom do stworzenia wyjątkowych ilustracji. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-III z terenu Gminy Gidle. Łącznie wpłynęło do nas 65 prac plastycznych, z których komisja oceniła i wybrała najlepsze. Nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki plastyczne. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

czytaj dalej na temat: Podsumowanie konkursu plastycznego "Malowanie poezją"

Starożytność od kuchni

Utworzono dnia 06.06.2022

Zajęcia "Starożytność od kuchni, czyli co jadali starożytni Grecy i Rzymianie" miały miejsce w dniu 6 czerwca 2022 r. w Filii w Ciężkowicach. Uczniowie klasy IV mieli okazję poznać przepisy z jedynej zachowanej do naszych czasów starożytnej książki kucharskiej autorstwa Apicjusza. 

czytaj dalej na temat: Starożytność od kuchni

Książki mają swoją historię

Utworzono dnia 06.06.2022

Historia książki przez wieki - taka tematyka towarzyszyła 3 czerwca 2022 r. w Filii w Ciężkowicach podczas zajęć, w których wzięli udział uczniowie klas I i II PSP Ciężkowice. Uczestnicy lekcji mieli możliwość obejrzeć prawie 200 - letnie książki , papirusowe zakładki do książek, narzędzie do pisania Braillem oraz słownik łacińsko-polski z 1841 r. Zajęcia miały również charakter warsztatowy, uczniowie próbowali odczytać Nowy Testamwnt w przekładzie Jakuba Wujka oraz pisać Braillem za pomocą specjalnej tabliczki i szpikulca.

czytaj dalej na temat: Książki mają swoją historię

Spotkanie z Fenkiem i Maksem w bibliotece

Utworzono dnia 23.05.2022

Piątkowe popołudnie 20 maja 2022 r. upłynęło w naszej bibliotece na doskonałej zabawie za sprawą wyjątkowych gości, których przybycie wywołało mnóstwo uśmiechów na twarzach wszystkich dzieci.  To właśnie Fenek i Maks – bohaterowie książeczek z serii „Przygody Fenka” odwiedzili bibliotekę i zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Wśród wielu atrakcji pojawiły się zabawy ruchowe i muzyczne, konkurencje sportowe, ciekawostki czytelnicze w oparciu o książeczki o przygodach Fenka. Każde dziecko mogło wykonać wspólne zdjęcie z Fenkiem i Maksem a na zakończenie zabawy czekały niespodzianki, rozkładanki Fenka, zwierzątka z baloników oraz poczęstunek. Doskonała zabawa sprawiła, że dzieci zaprosiły naszych gości  do ponownych odwiedzin w bibliotece. A tymczasem zapraszamy do wypożyczania książeczek o sympatycznym lisku Fenku , który przeżywając liczne przygody uczy dzieci właściwego postępowania.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Fenkiem i Maksem w bibliotece

Fenek opowiada o naszej bibliotece

Utworzono dnia 17.05.2022

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym bohater książeczek dla dzieci lisek Fenek opowiada o naszej bibliotece.

czytaj dalej na temat: Fenek opowiada o naszej bibliotece

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj:

Wszystkich: 20091