Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z Pawłem Wakułą

Utworzono dnia 01.10.2021

Kolejna już IX edycja akcji Z Książką na Walizkach przebiegała pod hasłem „Wszyscy jesteśmy kosmitami!”, co związane było z ogłoszeniem 2021 Rokiem Stanisława Lema – znakomitego pisarza gatunku literatury science fiction. Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła się również do tej akcji, goszcząc Pana Pawła Wakułę – pisarza, rysownika i ilustratora. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II i III PSP w Gidlach wraz z wychowawcami. Nasz gość przybliżył uczniom motyw przewodni spotkania czyli fantastykę oraz zaprosił wszystkich w podróż po swoich książkach. Ciekawym akcentem  były również rysunki wykonane przez autora i pytania zadawane przez dzieci. Dużym zainteresowaniem   cieszył się  zakup książek Pana Pawła Wakuły, w których autor rysował i wpisywał dedykacje imienne. Książki autora są dostępne w naszej bibliotece oraz jej filiach. Zapraszamy :)

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Pawłem Wakułą

Noc Bibliotek - Zaproszenie

Utworzono dnia 30.09.2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 30.09.2021

29 września 2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nasza biblioteka odwiedziła grupę dzieci 6 -letnich z PP w Gidlach. Podczas tych odwiedzin przedszkolaki wysłuchały opowieści  pt. „Jesienne rudzielce” pochodzącej z książki „Czyżyk i spółka”. Dzieci chętnie opowiadały o tym, jakie skarby przynosi jesień oraz jakie zmiany występują w przyrodzie.

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Podsumowanie wakacyjnych akcji w bibliotece

Utworzono dnia 28.09.2021
W dniu 27.09.2021 r.w Filii Ciężkowice odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków podsumowujących akcje Paszport Czytelniczy oraz Wakacyjne Warsztaty w bibliotece. W akcji Paszport Czytelniczy uczestniczyli również czytelnicy z GBP w...
czytaj dalej na temat: Podsumowanie wakacyjnych akcji w bibliotece

Wycieczka do biblioteki

Utworzono dnia 28.09.2021

W dniu 24.09.2021 r. Filia w Pławnie gościła uczniów klasy I PSP wraz z wychowawcą. Podczas tej wizyty pierwszaki zapoznały sie z pracą bibliotekarza, z księgozbiorem oraz zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedzieli się również w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie skorzystali z możliwości założenia swojej pierwszej karty czytelnika oraz wypożyczenia wybranej przez siebie książeczki. Otrzymały również kolorowe zakładki do książek i informację z godzinami otwarcia biblioteki.

 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do biblioteki

Warsztaty wyszywania broszek

Utworzono dnia 28.09.2021

Filia w Ciężkowicach przeprowadziła warsztaty haftowania (17.09.2021 r.), w których wzięli udział uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielem. Podczas tego spotkania uczestnicy wyszyli jesienne muchomorki, które później możne zawiesić na lodówce jako magnes lub przypiąć do bluzki jako broszkę. 

Z Książką na Walizkach - Wszyscy jesteśmy kosmitami !

Utworzono dnia 24.09.2021

Tegoroczna edycja "Z Książką na Walizkach" przebiega pod hasłem Wszyscy jesteśmy kosmitami ! Nasza biblioteka przyłączyła się do akcji i zaprosiła autora książek dla dzieci Pawła Wakułę. W spotkaniu, które odbędzie się w dniu 1 października 2021 r. o godzinie 8:30 wezmą udział uczniowie klas II i III PSP w Gidlach.

 

czytaj dalej na temat: Z Książką na Walizkach - Wszyscy jesteśmy kosmitami !

Podsumowanie projektu "Sieć na Kulturę"

Utworzono dnia 23.09.2021

„Sieć na Kulturę w podregionie piotrkowskim” to projekt zrealizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gidlach, którego uczestnikami było 10 uczniów z klas IV i VI szkół podstawowych z PSP w Pławnie i PSP w Gidlach. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach o tematyce „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” z wykorzystaniem platformy Teams. W szkoleniach z doskonalenia kompetencji medialnych wziął udział również pracownik biblioteki – P. Marzena Frączyk. Uczniowie za udział w projekcie, który trwał od 5.05.2021 r. do 16.06.2021 r. otrzymali zaświadczenia i pendrive’y.

Uczestnicy projektu "Sieć na Kulturę" z zaświadczeniami i upominkami

Zaświadczenia uczestników projektu "Sieć na Kulturę"

czytaj dalej na temat: Podsumowanie projektu "Sieć na Kulturę"

Odwiedziny Pierwszaków w bibliotece

Utworzono dnia 10.09.2021

We wtorek  8 września 2021  Biblioteka w Ciężkowicach miała zaszczyt gościć  Uczniów klasy I PSP im. K. Makuszyńskiego w Ciężkowicach wraz z Wychowawcą. Podczas odwiedzin Pierwszaki mogły zwiedzić bibliotekę, dowiedzieć się na czym polega praca bibliotekarza,  zapoznać się z naszym księgozbiorem oraz nauczyć się szukania wybranych przez siebie książek. Kluczowym wydarzeniem dla Pierwszaków było założenie Karty Czytelnika i pierwsze samodzielne wypożyczenie przez nich książek. Na koniec dzieci wysłuchały książeczkę Przygody Fenka. Pozdrowienia. Zwroty grzecznościowe i otrzymały pamiątkowe upominki. Po zakończeniu zwiedzania w miłej atmosferze dzieci wraz ze swoją Panią Wychowawczynią udały się do szkoły obiecując częste odwiedzanie naszej Biblioteki.

czytaj dalej na temat: Odwiedziny Pierwszaków w bibliotece

Godziny otwarcia biblioteki

Utworzono dnia 06.09.2021

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj: 14

Wszystkich: 16044